Poznaj Nas

Dziewczynki mają moc!

Dorastając, często tracą poczucie swojej siły i wartości. Chcemy, by zawsze wiedziały, że mogą podążać różnymi drogami i spełniać swoje marzenia.

Dlatego powołałyśmy Fundację Kosmos dla Dziewczynek, której celem jest wzmacnianie dziewczynek i tworzenie środowiska wolnego od ograniczających je stereotypów.

Zaczęło się od artykułu Basi Pietruszczak na temat amerykańskiego czasopisma „Kazoo”. Początkowy żal: „Dlaczego w Polsce nie istnieje podobny magazyn?” przemienił się w śmiały pomysł: „Stwórzmy go same!”. Na to wezwanie z entuzjazmem zareagowało ponad sto osób!

W wyniku licznych dyskusji, burzy mózgów i wymieniania się marzeniami powstała koncepcja pisma, a następnie Fundacja Kosmos dla Dziewczynek. W projekt zaangażowały się autorki, graficzki, osoby zajmujące się marketingiem i stroną biznesową.

CELE FUNDACJI KOSMOS DLA DZIEWCZYNEK:

1. pomaganie dziewczynkom w rozwoju umiejętności z różnorodnych obszarów życia
  2. wzmacnianie w nich zaufania do własnych kompetencji
  3. wspieranie ich wiary w prawo do realizacji pragnień
  4. kształtowanie wokół nich środowiska wolnego od ograniczających stereotypów
Nasze cele realizujemy poprzez 3 filary działalności Fundacji
CZASOPISMO

drukowany dwumiesięcznik “Kosmos dla dziewczynek”, pokazujący dziewczynkom świat możliwości

edukacja

różnorodne warsztaty dla dziewczynek, chłopców, rodziców / opiekunów

Badania

działania w formule Think Tanku, projekty badawcze i społeczne

Manifest fundacji

– Tworzymy środowisko, w którym dziewczynki mogą dorastać w poczuciu pewności siebie i siły sprawczej, aby miały odwagę rozwijać swoje zainteresowania i podejmować wyzwania.

– Przeciwstawiamy się szkodliwym stereotypom dotyczącym wyglądu. Koniec z jedynym słusznym wzorcem! Liczy się zdrowie, sprawność, ochota do działania i świadomość ciała.

– Definiujemy dziewczyńskość tak, aby mogła pomieścić wiele różnorodnych modeli.

– Pokazujemy świat, w którym dziewczynki mogą być sobą i nie muszą za wszelką cenę walczyć o pierwsze miejsce. Zupełnie w porządku jest bycie zwyczajną dziewczyną!

Kosmiczna ekipa

© fundacja Kosmos dla Dziewczynek 2017 - wszelkie prawa zastrzeżone. Strona stworzona przez: MiejStrone.pl