Kosmiczna moc, czyli pierwsza Konferencja Wszystkich Dziewczynek

Prelegentki Konferencji Wszystkich Dziewczynek

Ta sobota zdecydowanie należała do dziewczynek! W Samym Centrum Wszechświata w Warszawie odbyła się pierwsza w Polsce Konferencja Wszystkich Dziewczynek. Na Chłodną przyciągnęły tłumy. Nas też tam nie zabrakło.

Na wstępie swoje pasje przedstawiły dwie cudowne dziewczynki – 10-letnia Zuzia Ratajczak, która niejednego dorosłego zagięłaby swoją wiedzą z zakresu paleontologii oraz 7-letnia Maja Rejniak, która wraz z trenerką zaprezentowała trening judo, chwyty oraz rzuty. Te dziewczyny naprawdę mają moc!

Na scenie pojawiły się również „dorosłe dziewczynki”: didżej Wika, podróżniczka Anna Alboth, bokserka Iwona Guzowska, dr Anna Zajenkowska i pisarka oraz redaktor naczelna magazynu Komos dla Dziewczynek Sylwia Szwed. Te nieprzeciętne kobiety opowiadały o swoim dzieciństwie i o tym, skąd czerpią swoje kosmiczne moce. Każda historia była inna, każda bardzo inspirująca dla słuchających rodziców.

Goszczące na konferencji dziewczynki wzięły udział w wielu ciekawych warsztatach. Nasza naczelna Sylwia Szwed poprowadziła warsztat dla małych reporterek, a Zofia Lasocka dla leśnych detektywów. Były również strefy mocy: ciałopozytywności, słów, muzyki i sieci.

Gdy zza ścian dobiegały głosy rozentuzjazmowanych dzieci, rodzice mogli wziąć udział w panelach dla nich. Podczas spotkania z psycholożką Agnieszką Stein mówiliśmy o tym, jak rozmawiać z wczesnymi nastolatkami, jak im towarzyszyć w ważnych życiowych decyzjach. Psycholożka Agnieszka Stążka-Gawrysiak mówiła zaś o metodzie self-reg, która ułatwia poradzenie sobie ze stresem dziecka i rodzica. Zainteresowanie panelami było ogromne. Padło wiele ważnych dla nas rodziców pytań i dających do myślenia odpowiedzi. To cudowne, że tylu rodziców zastanawia się jak wzmacniać swoje córki! Jesteśmy z Wami!

Specjalistka ds. dietetyki i żywienia Małgorzata Jackowska udzielała porad jak wprowadzać dobre zwyczaje żywieniowe w domu i poza nim.

Wisienką na torcie było dziewczyńskie party z dj Wiką. Oj działo się… Zaczęło się od makareny, a potem już tylko goręcej. Ciężko było namówić córki do zejścia z parkietu:)

Imprezę, której patronuje Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, zorganizował kanał Nickelodeon.Zainteresowanie konferencją przeszło chyba najśmielsze oczekiwania organizatorów. Gratulujemy świetnego pomysłu!